Chlupáčci

21. března 2013 v 11:30 | Broskvička |  Zvířata
Máme dvě zvířata. Záměrně píšu máme, protože všude se k vlastnictví hlásí děti, ale mě by zajímalo, zda kromě sdílení prostoru se o ně starají. Znám to. Dcera má v pokoji křečka a osmáka. Pod názvem zlatý křeček jsme ho koupili, ale vypadá to, že někdo zkoušel křížit křečka a (asi) krysu. Je veliký, má krysí rysy, ale je moc roztomilý. Jen je moc nervózní a od kousnutí, kdy mi trhnutím urval kousek prstu se ho nějak bojíme. Ale rádi ho máme. Osmáka jsme získali tak, že majitel kluka a holky nedal pozor a najednou se objevila mláďátka. Přes nás je nabízel a dcery spolužačka na jednoho kývla. Když už jsme ho zamluvili, tak si to rozmyslela a odmítla.Bylo nám ho líto, a tak jsme si ho jako pětitýdenní miminko vzali. A začalo mé ochočování. Dcera se ho bála, stejně jako křečka, a tak to zbylo na mně. Asi po třech týdnech se přestal bát a sám mi vlezl do ruky.Námaha a trpělivost stály za to. Teprve po tom, co už asi týden jsem ho nosila v ruce k televizi a spal mi na břiše, se osmělil náš táta.

Aby se netřásla dcera strachy, mi dalo zabrat možná víc než ochočování zvířátka.Viděla, že mě trochu okusuje, tak se bála . Jen ho hladila, mluvila na něj a on chtěl vlézt k ní. Vždy strachy ucukla.Teprve asi za další dva týdny si dodala odvahu, nechala ho k sobě přelézt a od té doby všude tvrdí, že má dvě zvířata. Skoro všichni kolem ní nějaké zvířátko mají, ale jeho vlastnictví dokládají tím, že ho krmí a uklízí. Tyto činnosti u nás zbyly na mě. Sice mně to nevadí, ale smělost tvrzení, že jsou "kluci" jen její, ano.
Osmáčka jsme trochu rozmazlili, ale to nevadí. Je s ním ohromná zábava , je mazlivý,ale i urážlivý. A to jenom na mě. Když mu něco ode mě není vhod, kousne jinak než je běžné okusování a sedne si ke mně zády. Ať na něj mluvím jak chci, nereaguje a otáčí se protestně jinam.Asi proto, že je to chlap a chce, aby ženská za ním dolejzala Smějící se.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Džejn. Džejn. | Web | 24. března 2013 v 13:11 | Reagovat

Pomlouváš! -_-
:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama