Je věk opravdu jenom číslo?

26. března 2013 v 11:54 | Broskvička |  Deník
Zamyslela jsem se nad tím a došla jsem k závěru, že to prohlašují starší lidé,kteří se tak sami před sebou omlouvají za to, že se chovají "mladě".

Přichází jaro a s ním spojené sporty. Co nevidět začnu potkávat cyklisty, běžce a turisty s batohy. Dříve bylo normální, že člověk potkal cyklistu s nákupem, nebo s potřebami na hřbitov a bylo jedno, kolik mu je. Jenže také nic ten dotyčný nepředstíral. Dnes strýček s pupkem je vytuněný v cyklistickém ohozu(pokud možno každý rok v novém, aby byl in barvou), tetička, či snad i babička,hulákající, jak se to krásně jede a v cíli ani jeden z nich nepřizná, že by potřeboval namazat bolavé nohy, či záda. Sotva slezou z kola, už je tu neposedné dítko, které pro zmírnění trapnosti situace vzali sebou a nutí unavené, aby si s ním zahráli na honěnou. Co myslíte, že se stane? "Přeci nejsme tak staří", řeknou si a jdou na to. O strýčka se za chvíli pokouší infarkt, což komentuje slovy:"Jen zaražený prdy."Tetička(nebo kdo to vlastně je Mrkající) , po náročné operaci,dělá jakoby jí jen vyměnili náhradní díly a je jako nová.
Byl to jen jeden příklad z mnoha. Mladí nijak nesportují, ale my, co se blížíme k "staršímu" střednímu věku zblbneme. Mě to doufám nečeká. Ale aby nešlo jen o sport. Jsou i jiné varianty zblbnutí. Muž, blížící se k padesátce najednou má pocit, že když už má dospělé děti,měl by si najít mladší ženu. Ale je silně submisivní. A tak o tom vlastně jen sní. Najde ženu, která ho přitahuje a záhy zjišťuje, že je sice zadaná, ale není šťastná. To přijde jeho chvíle. Hovoří s ní tlumeným sametový hlasem, dává najevo svou vysokou inteligenci a ve chvíli kdy zjistí, že se "chytla" prohlásí, ať si to v klidu promyslí, protože on stojí jen o "vážno".Trvá to dlouho, všem okolo začne dávat najevo, že JI našel,ale teď se do toho vloží jeho dominantní žena. Výhružky, které dokonce plní, ho vrátí k pouhému snění, ale bohužel té dotyčné jen ublíží slovy, že viděla city, kde nebyly. Je to trapné:Ale pozor na stárnoucí podpantofláky, kteří umí mluvit, ale už ne jednat.Dokážou velmi rychle odhadnout submisivnější "oběť" a vybít si své mindráky na ní. Je ale pravda, že tam, kde to pokročí až za mez sexu , je to mnohem horší. Když se podaří, že "stařík" zplodí ještě potomka, vidí se jako nějaká celebrita, ale už neumí vidět tak daleko, že se potomek za pár let bude za svého stařičkého otce stydět.
A ještě, ti, co nemají odvahu ani na sport ani na mladší ženu, si svou mladost dotvrzují nákupem nějakého "žihadla". Pak je potkáváme na silnicích,kdy se zdviženým prostředníčkem nás, želvy, předjíždějí.Pak je dojedeme na křižovatce a s vykulenýma očima zjišťujeme, že je to náš stárnoucí příbuzný, ale my se k němu nehlásíme a raději si vezmeme velké sluneční brýle, které máme pro jistotu stále u sebeÚžasný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucqa Lucqa | Web | 26. března 2013 v 16:47 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama