Nákupy v akcích

27. března 2013 v 11:30 | Broskvička |  Deník
Znáte to. Přijde leták a začneme prohlížet a psát seznam, co by se hodilo koupit za výhodnější cenu. Ale jako na potvoru tam není to, co bych ráda koupila, ale "hovadiny", které mi jsou k ničemu. K čemu mi je má oblíbená káva v akci, když minulý týden jsem si ji nakoupila v jiném obchodě, kde ji měli v akci dřív. Mléko, které bych zrovna potřebovala, je drahé jako "prase" a to úplně všude. No co, budeme pít tento týden čaj! Hurá, ten v akci mají!


Nabídka výhodného nákupu hraček mě neohromila, nemám malé dítě(a i tak Vánoce jsou jen jednou do roka a ne každý týden),dokonce mi je jedno, že mají v akci hrábě, ale úplně mi vyrazilo dech, že mají levnější mouku. ANO, tu si koupím.
Vešli jsme do obchodu a s nákupním seznamem jdeme do nám známých míst. Ouha! Tam, kde byly čaje, se najednou roztahuje zdravá výživa. Jdeme hledat čaj. S uspokojením ho nalézáme, a protože máme radost, vezmeme si od každého akčního druhu alespoň tři. Potkáváme lidi, co mají ve vozíčku tři až šest balení mouky po dvanácti kilech a s nadšením zamíříme do uličky s moukou. Tam zůstaneme stát s pusou dokořán. Visí tam cedule, že na jeden nákup je možné si vzít max. dva balíky, a přesto, že jsme přišli krátce po otevírací době , regály zejí prázdnotou. Jdeme se zeptat poblíž stojící a zaujatě telefonující prodavačky, která s dost nerudným výrazem ukončí hovor slovy:"Musím končit, někdo votravuje."Nasadí profesionální úsměv a oznámí nám, že veškerá mouka určená k akci, je prodaná.
Odcházíme zklamaní, ale to už nás odchytila brigádnice z ochutnávky a nabízí nám upečený koláč z "pytlíku".Jelikož jsme bez mouky, vezmeme si alespoň pár pytlíků polotovarů a jdeme k pokladně. Před námi stojí tři vozíky naplněné moukou v akci a pokladní s širokým úsměvem radí , jak zaplatit, aby vyšlo povolené množství na jeden nákup. Kroutíme nad tím hlavou a platíme za čaj, polotovar a odcházíme s pocitem:No , alespoň nám nenadávali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama