Puberta a ...

20. března 2013 v 12:13 | Broskvička |  Deník
Tento článek jsem psala víc jak půl hodiny a nejen, že se nezveřejnil, dokonce se neuložil. Tak si ho važteZamračený.
Mojí rodinu těžce zasáhla puberta. Ne, že by šlo o velké odmlouvání a držkování, ale o "slintání" nad pěveckými hvězdami. Důkazem toho je oplakátovaný pokoj mé dcery, řvaní stále těch samých písniček a její pokusy o zpěv. Jejím jediným životním tématem je probírání chlapecké skupiny. Tím pádem vím, jak se který jmenuje, kolik jim je let, s kým chodí, jak se jmenují a co dělají jejich dívky. Alespoň mají image zvanou slušňák, a tak napodobování jejich stylu mě nenutí chodit zahanbenou kanálama.

Vím, prošla jsem také pubertou, také mě to potrefilo, ale víc mě překvapuje, že kromě fanoušků existují i skupiny antifanoušků. Zakládají stránky, na kterých se dost neomaleně vyjadřují o současných idolech teenagerů, dokonce dokážou dojít tak daleko, že vyhrožují ublížením, nebo dokonce smrtí. To je tolik zlých a závistivých lidí? Nedokážou unést něčí úspěch, na kterém dotyčný dřel, závidí vizáž a životní styl? Nebo jde jen o dost hloupé pošťuchování fanoušků?Samozřejmě, že pubeťáci si to nenechají líbit a všichni chtějí mít poslední slovo, a tak se tam vzájemné urážky stupňují až ke slovům, které ani neznám a při čtení se červenám až k ponožkám.
Vzpomínám na dobu mé puberty , na shánění plakátů a fotek, na vzájemnou výměnu, na kazety, zakládali jsme si sešity na texty a ty jsme často psali podle zastavování kazeťáku.Dnes si fotky stáhnou z internetu, písničky jakbysmet , texty si vytisknou z určité stránky, ale ty kouzelné pocity, co jsme prožívali my, nad těmi se jen pohrdavě ušklíbnou a zaťukají si na čelo. Jaké dnešní puberťáci budou mít vzpomínky? Budou začínat větou:"Vzpomínáš, jak jsme tenkrát stáhli..."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 angelxheart angelxheart | E-mail | Web | 20. března 2013 v 12:43 | Reagovat

Ano, tohle dělají puberťáci a nejen oni...že všechno přehání...Hodně mě to otravuje jak se pořát hádají jestli je Justin Bieber hezký-ošklivý, dobře-špatně zpívá...já sem to nikdy neměla..dospěla jsem až příliš brzoa moc se tak nehodím do své věkové kategorie, nejsem slušně vychovaná, jen mám o mnoho víc skušeností než většina mých vrstevníků...
a když se chovám jako oni tak se cejtim trapně...(řvát jako na lesy a mluvit jako dlaždič, když to není nutnost)tak je mi trochu líto, že jsem to dětství a pubertu nikdy nemohla a asi ani nebudu moct zažít, tu volnost a bezstarostnost, nebo starosti převážně kvůli úplným hloupostem... Někdo má "pubertu" napořát a někdo jí vůbec nezažil a tito jsou velmi nedospělí..i když to jsme vlastně všichni ;-)
Nikdo není úplně dokonalý, alespoň o nikom nevím.

2 fifa55 fifa55 | E-mail | Web | 20. března 2013 v 17:34 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama