Skutečnost a romantika

23. března 2013 v 20:25 | Broskvička |  Deník
Když jsem byla malá strašně jsem milovala pohádky. Popelku, Sněhurku a podobné, kde zlo bylo potrestáno a utiskovaná dívka byla životem odměněna ve formě toho pravého.A ještě k tomu zpravidla bohatého. Já jsem vždy toužila (asi z nedostatku rozumu) jen po lásce. Nikdy mi nepřipadalo důležité, aby k tomu byl onen pracháč.

Jak jsem rostla, moje tužby zůstávaly stejné. Všichni okolo mě si ťukali na čelo a říkali, že jsem moc mladá a naivní a že se to časem spraví.
Nečetla jsem"červenou knihovnu", ale věřila jsem, že ten pravý přijde. Ale nic se nedělo. Pár jich přišlo a zase odešlo, romantiku jsem s nimi zažila, jen když jim šlo o určitý cíl a pak se chovali jako neadrtálci. Vlastně přirozeně Usmívající se.Pak mi došlo, že nic takového jako je pravá láska neexistuje.Pohádky, romantické knihy a filmy vlastně jen ukazují jak by to bylo krásné, kdyby...
Bohužel, od raného dětství jsme my holčičky "krmeny" nesmysly o lásce, o mužích, co nás s láskou opečovávají, vyhoví nám když potřebujeme pomoc, nebo když nás postihne nemoc.Nejsme varovány, že chlapci jsou vychováváni k tomu, že ženy jsou bytosti , které je při příchodu ze zaměstnání zahrnou péčí ve formě teplého jídla, vařením kávy,vyprání špinavého prádla , následného žehlení a to dokonce bez ohledu na to, zda máme horečku, nebo zlomenou ruku. Nedej bože, že bychom byly nějakou nemocí upoutané na lůžko.Ještě si to "slízneme" , že si musí pán tvorstva vyndat jídlo z mrazáku a ohřát.
A pak mi došlo, že všechna romantická díla končí zamilovaností. Nikdy už nepokračují peripetie všedního života, protože to bychom my, co jsme nenapravitelné naivní romantičky nikdy nevstoupili do svazku manželského.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucqa Lucqa | Web | 23. března 2013 v 20:55 | Reagovat

Úžasně napsaný :D

2 Emily Emily | Web | 23. března 2013 v 21:36 | Reagovat

Tak na tom něco bude. :-D Krásně napsané. Jsem si jistá, že něco jako bývá v pohádkách a filmech, neexistuje. Ale abychom nebyli tak pesimističtí, já si myslím že láska existuje. Určitě.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama