Snění

24. března 2013 v 20:46 | Broskvička |  Deník
Před lety jsem znala holčičku, která snila o tom, že bude modelka. Už v pěti letech chtěla málo jíst, oblečení si stahovala páskem a na nadávání, že jíst musí odpovídala:"Modelka musí být hubená". Jednou si ten pásek protestně utáhla tak, že se jí zvedl žaludek a... Jenže ji to nepoučilo.

A tak šel čas. Z malého děvčátka se stala třináctiletá slečna, která s jásotem přišla za rodiči, že našla inzerát na modelingovou agenturu, která pořádá kurzy. Maminka o tom nechtěla ani slyšet, ale když se přimlouval i tatínek, měla vyhráno. Ve škole jí domluvili, že každý čtvrtek dostane vše, co se bude muset naučit za pátek, protože kurzy byly od pátku do neděle.
Slečna byla pyšná, že udělala velký krok k jejímu vysněnému povolání. Všem příbuzným jásavě sdělovala, co nového se naučila, ale po nějakém čase začala o sobě pochybovat. Byla překvapená, že na focení musí vypít nějaké množství vodky, aby měla v oku lesk a její povaze se začalo dost příčit chování některých ambicióznějších potencionálních modelek. Pravda, několika módních přehlídek se zúčastnila , ale ona přeci jen toužila po něčem víc. Za nějaký rok, kdy na sobě tvrdě pracovala, kromě studování střední školy, se chtěla zúčastnit volby královny krásy. A tvrdě narazila. Zjistila, že dívky nejsou takové, jak je obdařila sama příroda. Ke svým vysněným tvarům a správným rozměrům (tak jak předepisují pravidla) si nezřídka dopomohly plastickými operacemi. A slečna prozřela.
Po úspěšném odmaturování se přihlásila na vysokou školu, kterou zakončila s červeným diplomem a stala se z ní spokojená žena, která dnes ví, že život není jen o postavě těch správných rozměrů, ani o producírování na převáděcím molu, ani o několika minutách slávy. Jen možná , že si občas posteskne, že by měla víc peněz. Ale o tom ta spokojenost přeci není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucqa Lucqa | Web | 25. března 2013 v 20:37 | Reagovat

skvěle napsaný :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama