Abychom měli sladký život

29. října 2014 v 18:45 | Broskvička |  Deník
Na dnešek jsem naplánovala sladký oběd. Jahodové knedlíky.

Dcera se na ně už od včerejška těšila, protože je má moc ráda.
Ráno jsem ji poslala do krámku pro rohlíky a mezitím jsem připravovala těsto na dort. Domluvily jsme se, že se zase pustíme do vyrábění dortu s marcipánem. Chceme se zařadit do obrovského davu žen, které dokážou krásné dorty.
Minulý pátek jsme našly recept ze sušeného mléka a mandlové tresti, a to by bylo, aby se nezadařilo!

Když se dcera vrátila z krámu, právě jsem se rozčilovala nad divně vypadajícím těstem podle receptu z kuchařky, u kterého stálo, že se dá dost dobře udělat obměna předchozího receptu. No, už rozhodně tu obměnu dělat víckrát nebudu. Původní recept je rozhodně lepší.
Ale dort se upekl. Sice nebyl nijak vysoký, ale co naplat. Až vychladne, tak udělám krém a pustíme se do marcipánové výzdoby.
Mezitím co chladl, jsem šla zadělat na knedlíky. Ale když jsem otevřela lednici, zjistila jsem, že jsem zapomněla na droždí. Tak jsem šla s prosíkem za dcerou, zda by nedošla ještě jednou do krámu. Hodila vražedný pohled, ale šla.

Když jsme se napráskly jahodovými knedlíky, šly jsme si odpočinout k televizi.
Přišla chvíle, kdy jsme vstaly a šly na to.
Těsto jsem uhňácala rychle, dala ho na chvíli do lednice. Dcera vyštrachala barvy a s dost jasnou představou o tom, jak dort bude vypadat, přistoupila k těstu. Za chvíli chtěla pomoct. Mně se také zrovna dvakrát nedařilo. Dcera se na mě podívala, začala se smát a prohlásila, že jsme pořád ti samí lůzři.
Nakonec jsme dort potáhly modrou plackou a já jsem začala vyrábět Brouka Pytlíka. Dcera, při pohledu na něj prohlásila, že je to prase nebo medvěd. Nemá fantazii!
Začala dělat barevné pruhy, na kterých tvořítkem vytlačovala vzorek.
Pak jsem se jedním očkem podívala na dort. Byly tam tři... penisy! "Ale ne, to jsme my tři. Já, ty a táta. Ještě to není hotový,"prohlásila.
Já jsem ještě udělala stonožku.
No, pořád to není na chlubení. Pořád se nám nějak nedaří. Nemáme absolutně žádný výtvarný talent. Jenže já to vzdát nehodlám. I kdybych měla na tom dělat sama. Tak zase příště!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama