Ve stresu? Ale kdepak!

13. prosince 2017 v 20:59 | Broskvička |  Volné vyprávění
Vánoce se kvapem blíží a pořád se píše a mluví o předvánočním shonu a stresu. Já ale mám pocit, že současné generace ( vyjma sedmdesátiletých a starších) se už nenechává stresem strhnout.

Možná se pletu, ale tak nějak to vidím.
Děje se spousta akcí, kam lidé chodí, na trzích je hlava na hlavě, ale spíš kvůli nasávání atmosféry a gruntování? Myslím, že s tím už si ženy tolik hlavu nelámou.
Uklidit ano. Umýt okna, jistě. Napéct co nejvíc druhů? A proč? Všude se mluví o zdravé výživě, o shazování vánočních kil, ale myslím, že dneska lidé už nežijí tím, že pustí televizi, sednou k obloženému stolu a v noci volají sanitku k bolavému břichu.
A co jsem tak všude možně vyslechla, lidé začali cukroví objednávat. Od každého klasického druhu trochu. Jen pro tu správnou vůni a atmosféru. A dost lidí začalo přecházet na zdravé varianty cukroví.
Staří, jako jsou manželovi rodiče, by nic z toho nevzali do úst, tam je na stole pořád patnáct až dvacet druhů cukroví a tchýně to bere jako něco, co by měla mít každá rodina. Zkrátka standart.
Já sice mám už něco hotovo, ale je to, jestli počítám správně, pět druhů a letos udělám jen jeden za studena, protože já to udělám, ale skoro nic z toho nechci jíst ( tloustnu jenom z toho, jak to vyrábím ), dcera tomu moc nedá a muž má rád od maminky. I když letos má radost jak zhubnul, tak také nebude chtít moc jíst. A to ještě přinesl tři plné krabice od tchýně.

Sice se na jednu stranu mluví o tom, jak moc dnešní děti tloustnou, na druhou je obrovská spousta rodin, které vedou děti ke sportu.
Když nemají dostatek peněz na dovolenou na horách, vyjdou si s nimi jen tak na procházku.

Stání ve frontách na dárky? To už také přece není pravda. Obchody jsou otevřené o nedělích pořád, nejen o bronzovou, stříbrnou či zlatou neděli. Stejně spousta lidí, ke kterým patřím už i já, většinu dárků pořizuje přes internet. Je to pohodlné a prověřené obchody dodají zboží včas a v bezvadném stavu.

Já už jsem před lety prohlásila, že stejně ten datum přijde ať budeme mít naklizeno nebo ne, tak jsem se přestala stresovat.
A myslím, že v posledních letech je nás víc a víc, co si předvánoční čas užíváme jinak než šíleným úklidem a pečením, protože od toho advent rozhodně není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama